Monika Jagodzińska

Promocja książki „Cykl” Moniki Jagodzińskiej w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej

W czwartek 13.10.2016r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki odbyła się promocja książki młodej autorki Moniki Jagodzińskiej, która spotkała się  z  młodzieżą  oraz z wszystkimi  mieszkańcami  gminy i powiatu.  Monika Jagodzińska jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, napisała książkę  fantastyczną zatytułowaną „Cykl”.  Monika opowiedziała o tym jak zaczęła pisać, skąd zaczerpnęła pomysły na napisanie książki oraz jak udało jej się doprowadzić do jej wydania. Mówiła o ulubionych lekturach dzieciństwa i radości pisania.

normal_efc7fd2df2f33a777b2dc99f7a4fa90d.

Cykl” Moniki Jagodzińskiej to dwanaście różnych historii. Dwanaście miesięcy zebranych w jednej książce. Każda część porusza inny problem, dla którego wsparciem jest siła .... Aniołów! Wraz z nadejściem nowego roku, z wybiciem magicznej godziny dwunastej na Ziemię zstępują rzesze anielskie, by zająć miejsce w szeregach między ludźmi. Są zdeterminowani. Wiedzą, że czeka ich trudny czas, przepełniony z jednej strony radością, z której czerpać będą energię, a z drugiej smutkiem, bólem i cierpieniem. Nieść będą pomoc. Nieść będą ukojenie. Ich ingerencja ujawnia się poprzez innych ludzi. Wlewają bowiem w ich duszę odwagę. Poruszają serca, by zobaczyli to, na co są ślepi. Ratują życia. Przywracają wiarę. Przywracają nadzieję. Dają miłość, zrozumienie, akceptację. Wszystko po to, by po upływie misji móc stać się prawowitym Aniołem Stróżem - opiekunem jednego człowieka. Współpraca tych istot sprawia, że ludzkie istnienie nigdy nie jest pozostawione same sobie.

normal_bc700833ac9cc5d45f1542df9066f41b.

 Podczas spotkania młoda autorka zachęcała młodych ludzi do podejmowania własnych prób literackich, czytania książek i rozwijania wyobraźni, która jest potrzebna każdemu człowiekowi  w codziennych działaniach, wpływa na jego wrażliwość, osobowość i  dokonywane w życiu wybory. Czytelnicy mieli okazję posłuchać fragmentów książki czytanej przez autorkę. Po spotkaniu uczestnicy otrzymali  dedykacje oraz autografy na zakupionych książkach.

ac9121b33561f652b811f707054a98860a042027

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera promuje młode talenty. Celem książnicy jest pomaganie w rozwijaniu pasji ludziom uzdolnionym artystycznie i naukowo.  

 

Tekst: Marlena Nabzdyk

Zdjęcia: Klaudia Mielcarek


Źródło : http://www.biblioteka.krotoszyn.pl/aktualnosc-15333-promocja_ksiazki_cykl_moniki.htmlOd 2 do 10000 znaków