Monika Jagodzińska

RECENZJA "Cykl"

"Cykl" Moniki Jagodzińskiej to zbiór pięknych, a zarazem smutnych opowiadań, które ukazują nam, że każdy z nas posiada własnego Anioła Stróża, który czuwa nad naszym losem, wpływając na bieg pewnych wydarzeń. Dominuje tutaj nastrój melancholii, smutku, ale i pewnej nadziei, która pozwala uwierzyć w lepsze jutro. Każdy z aniołów dostaje swoją misję wraz z początkiem roku, aby ją zakończyć wraz z jego końcem. Istoty te są oddane ludziom i starają się wypełniać swoją misję jak najlepiej. Podobnie jak ich podopieczni odczuwają strach, ból, niepewność, czy rozpacz. Ich przeżycia są równie intensywne, co nasze.

W prosty sposób autorka przedstawia nam historie o nieszczęśliwej miłości, przemocy domowej, braku akceptacji, samotności, niezrozumieniu, czy chorobie, z którą trudno jest nam się niejednokrotnie pogodzić. Każda opowieść niesie za sobą pewne przesłanie, jest pełna emocji. Pozwala nam zastanowić się nad życiem oraz jego sensem, a także uwierzyć w lepszą przyszłość. W każdej z nich możemy dostrzec pomocną dłoń anioła, który nigdy z nas nie rezygnuje, a wręcz stara się nam pomóc zmienić nasze życie na lepsze. Aniołowie przedstawieni są tutaj jako istoty podobne do nas. Tak samo cierpią, zakochują się...

Poszczególne rozdziały noszą nazwy miesięcy. Są one krótkie, co sprawia, że czyta się je szybko i przyjemnie. Do tego prosty i lekki styl autorki. Co prawda opowiadania nie są zbyt rozbudowane, jednak potrafią zaciekawić i wciągnąć w swój świat czytelnika. Dają nam wiele do myślenia. Bohaterowie to anonimowe osoby, z którymi może utożsamiać się każdy z nas.

Podsumowując "Cykl" to zbiór niezwykle ciekawych, a zarazem smutnych historii, które pozwalają nam choć na chwilę zastanowić się nad naszym życiem. Niejednokrotnie wydaje nam się, że nie ma wyjścia z danej sytuacji, że nie jest tak, jak być powinno. Wtedy to pojawia się pomocna dłoń. Dłoń naszego Anioła Stróża, który się nami opiekuje i nie rezygnuje z nas nigdy. Ta króciutka książka daje nadzieję i pozwala uwierzyć, że w końcu szczęście uśmiechnie się również do nas. 

Zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. Polecam!

Za możliwość przeczytania ebooka dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.

Źródło : http://ksiazkowyswiatmoniki.blogspot.com/2016/11/63-cykl.html

Od 2 do 10000 znaków